صفحه شخصی بهروز شیربان   
 
نام و نام خانوادگی: بهروز شیربان
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: عمران
شغل:  -
تاریخ عضویت:  1388/12/03
 روزنوشت ها    
 

 تصویر برجی به شکل حباب برای تولید آب شیرین بخش عمران

21طراحی اسپانیایی به منظور کمک به گسترش منابع آب در کشور اسپانیا برجی عجیب و حبابی شکل را برای تصفیه آب دریا و تولید آب شیرین در سواحل اسپانیا طراحی کرده است.


به گزارش خبرگزاری مهر، کمبود منابع آب در سیاره زمین ذهن طراحان و معماران را به سوی طراحی و ساخت برجهایی هدایت کرده است تا به گونه ای در تامین آب مورد نیاز انسانها از منابع آب غیر قابل شرب یا غیر قابل مصرف سهیم باشند. برج تصفیه آب شیرین از طرح های شگفت انگیزی است که به منظور تولید آب قابل مصرف از آب دریا در سواحل جنوبی اسپانیا طراحی شده است.


این برج آب شور دریا را با استفاده از پمپهایی که با کمک فرایند جزر و مد فعالیت می کنند به داخل ساختارهای کروی ویژه ای هدایت می کند و با ورود آب به داخل کره های ویژه این برج از دانه های گیاه شاه پسند برای تصفیه آب استفاده می شود، این دانه ها آب پاک را به صورت بخار خارج می کنند و بخارهای ایجاد شده نیز به منظور استفاده توسط سیستم لوله کشی داخلی جمع آوری شده و به آب قابل شرب و قابل مصرف تبدیل می شوند.طرح برج تصفیه آب دریا

این برج روزانه توانایی تولید 30 هزار لیتر آب قابل شرب را داشته و در صورت ساخته شدن می تواند به منابع موجود آب پاک برای استفاده انسانها بیافزاید. در عین حال تمامی انرژی مورد نیاز برج تصفیه آب شیرین در خود ساختمان و به واسطه فعالیتهای جزر و مد و انرژی حرکت آب تامین خواهد شد.


چهارشنبه 19 اسفند 1388 ساعت 10:15  
 نظرات    
 
سید ابراهیم موسوی نژاد 20:28 سه شنبه 2 اسفند 1390
0
 سید ابراهیم موسوی نژاد
جالبه